Nowości  Handel elektroniczny    
 


HandelElektroniczny.pl > Allegro umożliwia ocenę sprzedaży

2010-04-27 Allegro umożliwia ocenę sprzedaży

We wszystkich serwisach aukcyjnych Grupy Allegro oprócz komentarza opisowego można bardziej szczegółowo ocenić jakość sprzedaży.

Allegro wprowadza bowiem Ocenę Sprzedaży. Teraz każdy z kupujących po zakończonej transakcji będzie miał możliwość kompleksowej oceny zakupów u danego sprzedającego. Obszary, które podlegają ocenie to newralgiczne aspekty każdej transakcji, uznane przez kupujących za najważniejsze. Są to:

  • zgodność przedmiotu z opisem,
  • kontakt ze sprzedającym,
  • czas realizacji zamówienia,
  • koszty dostawy.

W każdym z tych obszarów kupujący będzie mógł przyznać sprzedającemu od 1 do 5 gwiazdek. Jeśli zaznaczy mniej niż 5 gwiazdek, może dodatkowo wybrać z listy powód swojego niezadowolenia z transakcji.

Oceny sprzedaży są anonimowe - zdaniem Allegro daje to gwarancja obiektywności i miarodajności wystawianych opinii. Dopiero gdy sprzedający zgromadzi minimum 10 ocen sprzedaży ich średnia, w formie gwiazdek, będzie widoczna na jego karcie użytkownika. Każdy sprzedający będzie miał dostęp do statystyk oceny poprzez zakładkę Moje Allegro > Moje Konto > Komentarze i ocena sprzedaży: Ocena Sprzedaży.

Dzięki rozbudowanemu systemowi komentarzy kupujący przede wszystkim szybko i łatwo sprawdzą wiarygodność i rzetelność kontrahenta oraz poziom jego obsługi. Sprzedający natomiast otrzyma wyraźną informację o wszystkich aspektach swojej działalności. Najważniejsza powinna okazać się wiedza o tym, z czego klienci są zadowoleni, a które obszary warto poprawić aby zdobyć ich zaufanie i zachęcić do zakupów. Nowe rozwiązanie przyczynić się ma także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa zakupów na Allegro.

"Wprowadzenie Oceny Sprzedaży to efekt stopniowej ewolucji, jaka dokonuje się w całym rynku e-commerce. Jeszcze jakiś czas temu to cena przedmiotu odgrywała najważniejszą rolę w zakupach on-line. W tej chwili czynnikiem dominującym i decydującym jest jakość. Jakość samego towaru jak i jakość obsługi klienta. Zależy nam na tym, aby stale polepszać jakość zakupów na Allegro. Nieustannie obserwujemy rynek i staramy się sprostać oczekiwaniom naszych użytkowników." - powiedział Patryk Tryzubiak, rzecznik Grupy Allegro.

Ocena Sprzedaży jest zintegrowana z systemem komentarzy, który funkcjonował dotychczas. Jeśli kupujący zdecyduje się wystawić komentarz sprzedawcy będzie go musiał także dokładniej ocenić.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelElektroniczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu elektronicznym za darmo.

HandelElektroniczny.pl na serwisach społecznościowych: