Nowości  Handel elektroniczny    
 


HandelElektroniczny.pl > InPost testuje elektryczne dostawczaki

2019-06-05 InPost testuje elektryczne dostawczaki

InPost rozpoczął testy elektrycznego dostawczaka Volkswagen e-Crafter.

Elektryczny samochód dostawczy Volkswagen e-Crafter jeździ w flocie InPost w Warszawie.


Volkswagen e-Crafter w testach InPostu (grafika: InFost)

"Stawiamy na innowacyjność w każdym aspekcie - nie tylko w zakresie paczkomatów i ich funkcjonalności, czy też efektywnych i szybkich dostaw kurierskich. Inwestujemy też w infrastrukturę do obsługi szybko rosnących wolumenów naszych przesyłek. Uruchamiamy trzy nowe sortownie i rozbudowujemy flotę samochodową. Flota aut elektrycznych jest elementem naszych przewag konkurencyjnych i wpisuje się w nowoczesną politykę zrównoważonego transportu w miastach. Dziś jeszcze żadna firma pocztowa czy kurierska nie myśli o takich rozwiązaniach - my jako pierwsi pokazujemy odpowiedzialność społeczną i wiemy, jak ważne są proekologiczne działania, które powinny być wkładem biznesu dla obywateli. Zwłaszcza w obliczu tak szybko postępującej degradacji środowiska i coraz większego problemu smogu w polskich miastach." - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Testowany dostawczak wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 136 KM (100 kW). Jego zasięg wynosi 173 km (mierzone wg normy NEDC).

"e-Crafter został stworzony z myślą właśnie o takich firmach, jak InPost - które zajmują się dostarczaniem przesyłek. Zdecydowana większość samochodów w tego typu firmach przejeżdża od 70 do 100 km dziennie." - powiedział Piotr Gomuła z Volkswagena.

Firma zapowiada, że do 2020 roku 30% floty InPostu stanowić będą elektryczne samochody.

InPost wykorzystuje z elektryków już w Krakowie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelElektroniczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu elektronicznym za darmo.

HandelElektroniczny.pl na serwisach społecznościowych: