Nowości  Handel elektroniczny    
 


HandelElektroniczny.pl > Nowa sortownia paczek Poczty Polskiej w Białymstoku

2019-06-27 Nowa sortownia paczek Poczty Polskiej w Białymstoku

Nowy obiekt pomóc ma w obsłudze dynamicznie rosnącego rynku paczek handlu elektronicznego.

Sortownia zostanie oddana do użytku w październiku 2019 roku, czyli tuż przed szczytem paczkowym związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

W nowej sortowni będzie pracować blisko 190 osób. Zlokalizowan została w północno-zachodniej części Białegostoku, na terenie Panattoni Park Białystok przy ul. Aksamitnej 8. Jest to ok. 8 km od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi nr 65 oraz w niedalekiej odległości od drogi ekspresowej S8.


Panattoni Park Białystok to pierwszy park logistyczny w rejonie stolicy Podlasia oraz pierwszy projekt Panattoni Europe w tym regionie (grafika: Poczta Polska)

"Obecne obiekty Poczty w Białymstoku przeznaczone do sortowania przesyłek znajdują się w trzech różnych lokalizacjach. Przeniesienie do nowej hali o powierzchni ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych procesów sortowania i ekspedycji listów oraz paczek usprawni pracę pocztowców. Oddanie do użytku nowej sortowni oznacza m.in. szybszą obsługę przesyłek oraz zwiększenie efektywności. Dotychczasowy obiekt pocztowy przy ul. Elewatorskiej będzie wykorzystywany do obsługi przesyłek paletowych krajowych i międzynarodowych. Przeniesienie procesów sortowania listów i paczek do wynajętej hali to pierwszy etap zmian pocztowej sieci logistycznej w tym regionie. Docelowo podlaska sortownia będzie zlokalizowana na działce Poczty w Choroszczy pod Białymstokiem." - przeczytać można w oświadczeniu Poczty Polskiej.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelElektroniczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu elektronicznym za darmo.

HandelElektroniczny.pl na serwisach społecznościowych: