Nowości  Handel elektroniczny    
 


HandelElektroniczny.pl > Poczta Polska buduje sieć automatów pocztowych

2019-05-08 Poczta Polska buduje sieć automatów pocztowych

Chcąc obsłużyć dynamicznie rosnący w Polsce handel elektroniczny Poczta Polska stawia automaty do odbioru paczek.


Automat do odbioru przesyłek Poczty Polskiej (grafika: Poczta Polska)

Do końca III kwartału 2019 roku zostać ma oddanych do użytku 200 automatów. Nowe automaty staną w pierwszej kolejności w placówkach Poczty Polskiej i sklepach Biedronka w największych aglomeracjach miejskich - w tym w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu.

Automaty w sklepach Biedronka będą dostępne w godzinach otwarcia sklepów. W placówek pocztowych lub dostępne będą 24 godziny na dobę, jeśli staną w wyodrębnionych strefach.

"Poczta Polska jest aktywnym uczestnikiem rynku eCommerce, który jest kluczowy dla polskiej gospodarki. Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego. Dlatego podjęliśmy decyzję do dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty. Konsekwentnie chcemy oferować naszym klientom kolejne miejsca odbioru ich zakupów internetowych." - powiedział Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Automaty dla Poczty Polskiej dostarcza spółka SwipBox. Dostaw przesyłek do sieci urządzeń samoobsługowych to część konkurencji z paczkomatami firmy InPost.

Według raportu Gemiusa "E-commerce w Polsce 2018" odbiór przesyłki w samoobsługowym automacie jest trzecią najchętniej wybieraną formą odbioru po dostawie przez kuriera i odbiorze osobistym.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelElektroniczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu elektronicznym za darmo.

HandelElektroniczny.pl na serwisach społecznościowych: