Nowości  Handel elektroniczny    
 


HandelElektroniczny.pl > Poczta Polska uruchamia pierwsze automaty paczkowe

2019-07-23 Poczta Polska uruchamia pierwsze automaty paczkowe

Poczta Polska postawiła w Warszawie pierwsze automaty paczkowe. Do końca 2019 roku ma być ich 200.


Automat paczkowy (grafika: Poczta Polska)

Do końca sierpnia 2019 zostanie uruchomionych co najmniej 100 automatów paczkowych w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku.

Do końca października 2019 roku tego Poczta Polska postawić chce w całej Polsce 200 takich samoobsługowych maszyn, o funkcjonalności podobnej do paczkomatów firmy InPost. Pomóc one mają rozładować świąteczny szczyt paczkowy.

Automaty włączone zostaną do rozwijającej się usługi Odbiór w Punkcie, dzięki której klienci sami mogą zadecydować gdzie i kiedy odbiorą swoją przesyłkę.

Pierwszy automat paczkowy został uruchomiony w nowo otwartej filii Poczty Polskiej na osiedlu Port Praski w Warszawie (Sierakowskiego 5). Kolejnych pięć maszyn w sieci Poczty Polskiej już działa w warszawskich sklepach Biedronka.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelElektroniczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu elektronicznym za darmo.

HandelElektroniczny.pl na serwisach społecznościowych: