Nowości  Handel elektroniczny    
 


HandelElektroniczny.pl > Ringier Axel Springer przejmuje większość Skąpca i Opineo

2014-05-29 Ringier Axel Springer przejmuje większość Skąpca i Opineo

Szwajcarsko-niemiecki koncern medialny Ringier Axel Springer, do którego należy już m.in. Onet, przejął 80% porównywarki cen Skąpiec oraz serwis z opiniami Opineo.

Porównywarka cenowa Skąpiec działa od 2004 i umożliwia porównywanie cen milionów produktów. W marcu 2014 roku Skąpca odwiedziło 2,1 mln internautów, którzy wykonali na nim 18,3 mln odsłon (w tym 1,6 mln krajowych odsłon mobilnych). Każdy korzystał ze strony średnio przez 6 minut 37 sekund.

Serwis z opiniamii Opineo funkcjonuje od 2006 roku. Do tej pory zgromadził on opinie na temat blisko 4 mln produktów, usług oraz firm. W marcu 2014 roku serwis ten odwiedziło 0,55 mln internautów, którzy wykonali na stronie 2,3 mln odsłon.

"Najbliższe lata będą stały pod znakiem dynamicznego rozwoju serwisów pomagających użytkownikom podejmować decyzje zakupowe w internecie. Obydwie firmy idealnie wpasowują się w obraną przez nas strategię dywersyfikacji przychodów. Poszukiwaliśmy mocnych partnerów, którzy umożliwiliby nam rozwój w tym segmencie. I znaleźliśmy. Zarówno Skąpiec jak i Opineo to bardzo dobre produkty stworzone i prowadzone przez mocny zespół. Obie spółki notują doskonałą dwucyfrową dynamikę wzrostu. Wykorzystując nasz zasięg, będziemy dalej wzmacniać obydwa produkty." - powiedział Robert Bednarski, prezes zarządu Grupy Onet.

Założyciele serwisów Mariusz Janiszewski (Skąpiec) i Paweł Kucharzak (Opineo) pozostają mniejszościowymi udziałowcami i będą dalej kierować firmami jako prezesi zarządów.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelElektroniczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu elektronicznym za darmo.

HandelElektroniczny.pl na serwisach społecznościowych: