Nowości  Handel elektroniczny    
 


HandelElektroniczny.pl > Startują mobilne płatności SkyCash

2010-06-14 Startują mobilne płatności SkyCash

Na rynku polskim pojawiła się uniwersalna platforma płatności mobilnych SkyCash.

SkyCash umożliwia natychmiastowe przelewy na dowolny spośród 44,5 mln aktywnych numerów telefonów komórkowych w Polsce.

SkyCash działa w każdej sieci GSM w Polsce i nie wymaga posiadania konta w banku. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu, aby rozliczać się ze znajomymi, płacić w Internecie, sklepach i punktach usługowych, czy za bilety lub parkingi.

Zdaniem autorów SkyCash jest przełomowym rozwiązaniem w zakresie płatności mobilnych ze względu na intuicyjną obsługę i niezależność od operatorów telekomunikacyjnych, połączone z bezpieczeństwem na poziomie kart płatniczych i bankowości elektronicznej. SkyCash działa u każdego operatora w Polsce i na wszystkich popularnych systemach operacyjnych telefonów komórkowych, takich jak iPhone, Android, Symbian, Java i Windows Mobile oraz, już wkrótce, BlackBerry.

"Wprowadzamy SkyCash w momencie, kiedy zainteresowanie użytkowników płatnościami przez komórkę rośnie gwałtownie na całym świecie. Partnerami biznesowymi SkyCash są firmy, które zapewniają wejście i rozwój usługi w skali całego kraju, w tym Mennica Polska SA (obsługa sieci sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i opłat za parkingi), Grono.net (sieć społecznościowa z 2 mln użytkowników), Przelewy24 (dostęp do 8 tys. merchantów) i Raiffeisen Bank Polska SA (prowadzący konto rozliczeniowe SkyCash)." - powiedział Piotr Warsicki, dyrektor zarządzający SkyCash Poland SA.

SkyCash można stosować do rozliczeń pomiędzy znajomymi, płatności w sklepach i punktach usługowych, np. w kawiarni, u fryzjera, w taksówce. SkyCash pozwala również na zakupy w Internecie, w tym za treści elektroniczne - stanowi tanią alternatywę dla usługi Premium SMS. Służy też do kupowania biletów komunikacji miejskiej, płacenia za parkowanie, czy dostawy do domów i biur, np. żywności. Żeby rozpocząć korzystanie ze SkyCash wystarczy zarejestrować się, zainstalować na telefonie aplikację oraz zasilić automatycznie stworzone konto środkami pieniężnymi.

Według badań Juniper Research całościowy rynek płatności mobilnych, przelewów pieniężnych i transakcji NFC ma w tym roku wynieść 170 miliardów dolarów. Do 2014 roku wartość ta ma zwiększyć się do prawie 630 miliardów dolarów. W Polsce mobilny dostęp do sieci staje się coraz powszechniejszy dzięki obniżce cen transferu danych oraz lawinowemu wzrostowi liczby nowych aplikacji na komórki.

SkyCash szacuje, że już 90% telefonów używanych obecnie przez Polaków daje możliwość dostępu do Internetu.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelElektroniczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu elektronicznym za darmo.

HandelElektroniczny.pl na serwisach społecznościowych: